Tere, saame tuttavaks... 

Foto: Kadri Palta

Mina olen Marlén.


Kui ma 13 aastaselt oma emale teatasin, et ühel päeval avan restorani ja hotelli, siis ei võtnud ta seda kuigi tõsiselt. Neliteist aastat hiljem seisis ta aga vapralt mu kõrval kui oma lapsepõlveunistust ellu asusin viima. Tõsi küll, päris hotellimõõtu see väike armas külalistemaja välja ei andnud, kuid restoran oli see eest suur ja uhke...

Selleks ajaks olin omandanud väga tugeva kogemustepagasi restoranitöös. Ma nautisin kõike - alates salvrätikute voltimisest kuni roogade serveerimiseni. See, mida ma endale aga ei teadvustanud, oli müügi ja turundustegevus. Ma ei pidanud seda oluliseks, sest arvasin, et hea teenindus ja maitsev toit on piisav, et kindlustada püsiv klientuur ja sissetulek...

Ma ei teadnud tol ajal midagi neuroturundusest. Ma ei tulnud selle peale, et kui uurida inimese ajutegevust, on igal ettevõtjal võimalik kliendi käitumist suurel määral ette ennustada. 

Mul puudus igasugune kontroll stabiilse klientuuri üle. Mu sissetulekud olid kaootilised ja üha enam hakkasin mõtlema, et miks osad ettevõtjad on edukad ja teised pidevalt raskustega võitlevad. Ma kulutasin sellele mõtlemisele kümme aastat oma väärtuslikust elust enne kui...

Ühel hetkel hakkasin jälgima maailma tippettevõtjaid nagu Dean Graziosi, Brendon Burchard, Frank Kern, Jeff Walker, Brian Tracy, jt. Lugesin läbi hulgaliselt raamatuid, osalesin nende koolitustel ja palkasin mõned neist endale mentoriteks. Ma panustasin rohkem kui 10 000 tundi õppimisse ja avastasin Püha Graali ehk selle, mis eristab edukat ettevõtjat vähem edukamast - teadlik müügi- ja turundustegevus.

Marketing Letter saigi loodud selleks, et aidata ettevõtjatel, sarnastel nagu Sina, saavutada seatud eesmärke. Ma soovin, et Sa võiksid oma unistusteni kiiremini kohale jõuda, kui minul selleks aega kulus.

Kogu minu ettevõtlusteekonna jooksul olen kogenud nii õnnestumisi kui läbikukkumisi, katsetusi ja avastusi nii restoraniäris, kuid hiljem ka ilu- ja moevaldkonnas. Olen juhtinud omanimelist meigistuudiot, asutanud noorte moeajakirja ning jõudnud kindlale veendumusele - olenemata sellest mis valdkonnas me ettevõtjatena tegutseme - eduka äri alus on läbimõeldud turundustegevus, mille eesmärk on juhatada soovitud sihtgrupp müügiprotsessi. Ma olen täielikult veendunud, et iga ettevõtja moraalne kohustus on mõista, et müük = inimeste aitamine ja et seda tuleb jätkuvalt kogu oma ülejäänud karjääri ajal iga päev võimalikult palju teha.

Turundus on võim, teadmised on vägi ja internet mänguväli. Seepärast õpin ja arendan ennast pidevalt. Siin on ülevaade minu hiljuti läbitud koolitustest:

 • Mentorlusprogramm, Dean Graziosi, 2017
 • Inception Marketing, Eric Edmeads, 2018
 • Experts Academy, Brendon Burchard, 2018
 • Social Media Marketing, Tai Lopez, 2019
 • Copywriting, Raymond Duke, 2019
 • Email marketing, Alex Mehr, 2019
 • Facebook ads, Joe Soto ja Nicholas  Kircher, 2019  
 • Google ads, Jeremy Haynes, 2019
 • The power of SEO, Josh Earp, 2019
 • Instagram marketing, Dan Fleyshman, 2019
 • Instagram Growth Hack, Nathan Chan, 2019
 • Sales University, Grant Cardone, 2019
 • 10 x Boot Camp, Grant Cardone, 2020
 • The Story Immersion Project, Anne Helmstadter, 2020

Minu ampluaa on tuua ettevõtetele kvaliteetseid müügikontakte, kasutades selleks strateegilist internetiturundust. Kui soovid teada kas ja kuidas saan aidata ka Sinu ettevõttesse rohkem kontakte juhatada, siis võta minuga ühendust alloleva vormi kaudu ja räägime lähemalt!

-Marlén Marketing LetteristEmail again: