Blogi

Miks visuaalne sisuturundus on tähtis?


Nutitelefonid on muutunud peaaegu iga inimese lahutamatuks igapäevaosaks.  Sõltumata soost ja vanusest vaadatakse videoid ja pilte rohkem, kui kunagi varem. Üha rohkem ettevõtteid mõistab, et seade, mis kunagi kandis helistamise eesmärki, on tänaseks oluliselt oma fookust muutnud.  Visuaalne sisuturundus on kaasaegne lahendus tarbijate taskutesse jõudmiseks. Järgnevas artiklis räägimegi lähemalt, kuidas visuaalse sisuturunduse kaudu sinna jõuda. 
Loe lisaks

Andmete mõõtmise olulisus

Kuna paljud tarbijad avastavad uusi ilutooteid ja -teenuseid erinevatelt sotsiaalmeedia platvormidelt nagu Facebook, Instagram ja YouTube, siis pole üllatav, et nii uued kui ka juba tuntud kaubamärgid investeerivad üha enam digitaalsesse meediasse. Eesmärk on loomulikult haarata publikut avaldatud sisule kaasa elama ja kasvatada müüki. Järjepidev tegevuste mõõtmine aitab hõlpsasti välja selgitada nõrkused ja annab võimaluse keskenduda just neile tegevustele, mis ettevõtet kasvatavad ja tugevamaks muudavad.
Loe lisaks

Uus turundus

“Ma ei ole kunagi filmi vaatamisel pööranud tähelepanu sellele, kas mulle loo kaudu midagi müüa tahetakse,” ütles Moonika, osatäitja kes astus näitlejana üles meie viimases fotoloos.

Kas Sina oled?

Loe lisaks

TURUNDUSSÕNUM: 9 TÜÜPVIGA, MIDA VÄLTIDA

Kas soovid, et Sinu turundussõnum oleks selge, kasvataks bränditeadlikkust ning viiks edasi müügini? Siis enne, kui asud kirjutama oma järgmist artiklit või blogipostitust, vaata millised on enamlevinud vead, mida kirjutamisel tehakse. See aitab Sul oma lugejaga paremini suhelda ning seab fookuse sõnumile.
Loe lisaks

Facebooki postitus, mis paneb hetkeks peatuma

Kas oled ettevõtjana kogenud hetki, kus kukalt kratsides endalt küsid: “Mida täna sotsiaalmeediasse postitada?” Tuttav tunne, kas pole? Fännilehtedel domineerivad promopõhised postitused. Kuna selline taktika ei too aga soovitud tulemusi, siis tekib tihti arvamus, et sotsiaalmeedia ei tööta. Ometi kasutab erinevaid sotsiaalmeedia platvorme täna 3,5 miljardit inimest üle maailma. See hõlmab Facebooki, Instagrami, WhatsUpi ja Messangeri. Neist kõige populaarsem on Facebook, mida kasutab 2,6 miljardit inimest üle maailma. Samas on ka ettevõtteid, kelle postistustele sihtgrupp hoogsasti kaasa elab ja kelle online´i müük viimase poole aasta jooksul, hoolimata koroona hullusest, jõudsasti kasvanud on.

Mida nemad siis teisiti teevad? Kuidas Sina saaksid sarnaseid tulemusi?
Loe lisaks

Konkurentsieelis ilumaailmas

Konkurentsieelis on igal iluvaldkonnas tegutseval ettevõtjal olemas. Noorjuuksur Stella Terna vestles Marketing Letteriga Zoomi vahendusel ning jagas 3 trumpi ja strateegiat, mis aitavad temal iluteenindajana konkurentide seast silma paista. Kindlasti on põnev kuulata ka tema juuksuriks saamise lugu ning soovitusi ja nõuandeid algajatele juuksuritele, kes unistavad karjäärist ilumaailmas. Vaata intervjuud allolevast videost!
Loe lisaks

Kaasaegne turundus ilutööstuses

Klientide meelitamine veebipoodidesse ning kaubamärgi lojaalsuse kasvatamine on moe- ja ilubrändide jaoks olnud pidevalt kasvav väljakutse. Selleks, et turundus võiks pakkuda täielikku brändikogemust, on ülimalt oluline veatu sisuturunduse strateegia väljatöötamine. Marketing Letter võttis kokku maailma tipp kosmeetikabrändide viimase aja statistika ja analüüsid, mis aitavad aru saada sisu loomise vajalikkusest ning annavad edasi ideid, millest saaksid iluettevõtjana eeskuju võtta.

Loe lisaks

Enimnõutud ilutooted koroona ajal

Kui Sa oled iluvaldkonnas tegutsev ettevõtja, siis on see postitus just Sinu jaoks. Tegin kokkuvõtte Global Cosmetic Industry ajakirjas kajastatud artiklist selleks, et Sa saaksid ülevaate ilutoodetest, mille järgi maailmas inimesed hetkel kõige rohkem puudust tunnevad ja mida internetis otsivad. Teadmine, millises suunas juukse- nahahoolduse- ja meigitoodete valdkond liigub, annab Sulle võimaluse kiiresti kohaneda, neid trende oma iluettevõttesse integreerida ja seeläbi kasu lõigata.
Loe lisaks

Kuidas pandeemia ajal ettevõttega ellu jääda

Kas tunned, kuidas koroonaviirusest tingitud muutused mõjutavad Sinu ettevõtte majandustulemusi? Eilsete ja tänaste sündmuste keerises oled ehk pidanud jätma ära kliendiüritusi, Sinu tellimusi on tühistatud või koged, kuidas tekkinud olukord Sind finantsiliselt mõjutab. On mõistetav, et käesolev olukord külvab hirmu, kuid nagu öeldakse, rasketel hetkel tuleb keskenduda võimalustele. Hea uudis on see, et Sinu ettevõttel on olukorra lahendamiseks võimalus. Kohe selgitan ja annan Sulle 3 päästerõngast, mis aitavad Sinu ettevõttel ellu jääda ja sissetulekuid isegi kasvatada.
Loe lisaks

Kuidas viia läbi edukaid auhinnamänge

Kui Sa oled ettevõtja, kes plaanib sotsiaalmeedias läbi viia auhinnamängu, siis see artikkel on Sulle. Ma õpetan Sulle, mida pead teadma auhinnamängudest, et need tooksid Sinu ettevõttele maksimaalset kasu. Ma selgitan eduka auhinnamängu strateegiat ja seda mida paljud ettevõtjad jätavad kasutamata, kaotades seejuures raha ja kliente. Ühtlasi jagan 6-tegevust, mida Sina saad teha kui hakkad oma järgmist auhinnamängu koostama. Selle artikli eesmärk on õpetada Sind looma auhinnamängu, mis selekteerib välja Sinu ettevõtte ideaalse sihtgrupi ning aitab mängus osalejatest teha pikaajalised lojaalsed kliendid.
Loe lisaks

4 lihtsat sammu klientide leidmiseks

Sa oled otsustanud hakata ettevõtjaks aga ei tea kuidas kliente leida? Selles artiklis õpetan sulle olulisemaid nüansse, mida klientide leidmisel teadma peaksid. Ma selgitan ja avaldan sulle põhjuseid, miks paljud ettevõtjad klientide otsimisel ebaõnnestuvad ning jagan soovitusi, mida saad kohe praegu rakendada, et hakata oma kliendibaasi kasvatama.
Loe lisaks

Kuidas kirjutada sotsiaalmeedia postitust

Tänane turg on konkurentsitihedam kui kunagi varem. See tähendab, et Sinu meeskonna oskuste tase on olulisem kui kunagi varem. Tarbija, kes on täna paremini haritud, nõuab ka paremat ettevalmistust, paremat informatsiooni ja parema varustusega ettevõtet. Kui tahad, et Sinu sotsiaalmeedia postitused paistaksid silma, pead keskenduma nii enda, kui oma meeskonna oskuste lihvimisele.
Loe lisaks

Teemad, millest kirjutada sotsiaalmeediasse

Kas oled leidnud end olukorrast, kus tahad sotsmeediasse postitada aga ei tea, millest kirjutada? Sul lihtsalt ei ole ideid, mida oma sotsmeediakontodel jagada? Selles artiklis jagan sulle soovitusi, mida oma järgmisi postitusi planeerides kasutada saad, et mitte kunagi ebaõnnestuda.
Loe lisaks

Kuidas kirjutada sisuturundusartiklit

Kas oled viimasel ajal mõelnud, et peaksid rohkem sisuturundusega tegelema? Aga sa ei ole kunagi varem mitte ühtegi artiklit kirjutanud ja ei tea seetõttu kuidas alustada? Siis see artikkel on sinule.
Loe lisaks

Kuidas kasvatada ettevõtet 2020ndal aastal

Ettevõtjatena on meil õigus ja kohustus alustada uut aastat paremini ning heita minema vana mudel, mis ei teeninud oma eesmärki. Alanud 2020ndal aastal on meil ainult kaks võimalust – meie ettevõtte tulemused kas paranevad või halvenevad. Kolmandat, vahepealset, varianti ei eksisteeri.
Loe lisaks

3 asja ettevõtte sissetuleku kasvatamiseks

Kas oled veendumusel, et väikeettevõtjana ei ole alati võimalik konkreetset sissetulekut ette planeerida, vaid et see sõltub pigem ajast, majandusolukorrast või muudest sinust olenemata põhjustest? Võib olla oled rohkem “käed külge” tüüpi ettevõtja, kes on enamus ajast hõivatud teenuse pakkumisega ja sul ei jää aega numbritega tegelemiseks, või sa lihtsalt ei ole “numbri-inimene”. Ma jagan sinuga täna 3 olulisimat tegevust, mida oma ettevõttes soovitud sissetuleku saavutamise jaoks on tarvis teha aga mida enamus ettevõtjaid ei tee.
Loe lisaks

Kuidas koostada turundusplaani

Heast tootest või teenusest ei ole kasu kui keegi sellest midagi ei tea. Seepärast on ettevõtte jaoks oluline omada korralikku turundusplaani, mis on konkreetne juhis sissetulekute teenimiseks ning aitab jõuda õige sihtgrupini. 
Loe lisaks

Online turunduse tähtsus väikeettevõtja jaoks

Väga vähesed inimesed ja ettevõtted uskusid, et internet võiks toodete ja teenuste müügi kasvatamisele mingisugustki mõju avaldada. Kui Jeff Bezos 1995ndal aastal Amazon.com lanseeris, ennustas enamus ärianalüütikuid sellele läbikukkumist. Nad olid veendunud, et kliendid ei hakka mitte kunagi oma krediitkaarte online´is kasutama.
Kas sina usud, et online turundus võiks sinu ettevõtte eesmärkide saavutamisele kaasa aidata või kuulud eelnimetatud skeptikute hulka?
Loe lisaks

Mida peaksid iluettevõtted teadma müügist

Ilutööstuse analüütik Larissa Jensen (NPD Grupp) rääkis Global Cosmetic Industry ajakirja novembrinumbris sellest, et online ostukanalid näitavad jätkuvalt tugevat kasvutrendi. Siiski tuleb tema sõnul tõdeda fakti, et füüsilised jaemüügikauplused on suurimad nii oma mahu- kui ka käibe poolest ja selleks, et ilubrändid mõlemast kasu saaksid, tuleb neil pingutada justnimelt selle nimel, et olla edukas ka füüsilistes kauplustes.
Loe lisaks

Avasta turunduse 3 saladust 

Enne kui keegi sinult ostma hakkab, tahab ta teada kes sa oled. Ta tahab sind usaldada enne kui oma raha sinu kauba vastu vahetab.
Kui sa usud, et turundus on edukaks ettevõtte tegevuseks vajalik, siis loe edasi. Ma avaldan sulle 3 turunduse saladust, mida pead teadma kui tahad inimesi oma ettevõtte müügiprotsessi lävele viia.
Loe lisaks

Kuidas saada klientide tähelepanu ja võita usaldus

Inimesed ei leia sind. Nad ei leia sind, kui nad sinust mitte midagi ei tea. Ei piisa sellest, et oled disaininud atraktiivse kodulehe ja uhke logo. Kui sa ise inimeste juurde ei lähe, siis ei oska keegi sinu imeilusale veebilehele maanduda.
Loe lisaks

3 lihtsat sammu, mis aitavad saavutada sinu 2019. a eesmärgid 

Kui oleks 2019 aasta detsembrikuu lõpp ja see oleks sinu elu parim aasta, siis mis peaks olema juhtunud?

Umbes aasta tagasi istusin sooja pleedi sisse mähitult ja lugesin seda sama küsimust Dean Graziosi raamatust „Millionare Success Habbits“. Elasin toona veel oma Nõmme kodus. Rüüpasin lonksu martsipaniteed, pöörasin pilgu läbi akna taga langeva lumesaju ja mõtlesin… Milline minu elu võiks 2018 aasta lõpuks olla... Kõik need pildid mis mu silme ees jooksma hakkasid varjutasid ületöötamise, magamatuse ja väsimuse, mida senini pidevalt tundnud olin… Ma sain aru, et vanaviisi enam jätkata ei saa.

Loe lisaks

6 küsimust, mida iga ettevõtja endalt küsima peab

Kas oled vahel tabanud end mõtlemas, et mida saaksid ettevõtjana omalt poolt veel teha, et kliendid sinu käest rohkem ostaksid? Või oled ehk tundnud, et ettevõte, mille loomisel nägid vaimusilmas helget tulevikku on vastupidiselt osutunud hoopis koormaks? Võib olla oled leidnud end unelmate puhkusereisi nautimise asemel CV keskuse portaalist palgatööd otsimas, sest silmus kaela ümber tõmbub üha koomamale?
Loe lisaks

Kust ammutada ideid pilkupüüdva pealkirja jaoks

Kui sa oled ettevõtja ja sinu soov on kirjutada sisuturundusartikleid, siis oled selle küsimusega ehk aeg ajalt isegi rinda pistnud. Ma arvan,et tabava pealkirja valik tekitab paljudele peavalu eelkõige sellepärast, et kirjutaja on pingsalt keskendunud nimevalikule, mis võimalikult palju inimesi sellel klikkima paneks. Kuigi Delfi ja Elu24 pealkirju tögatakse üsna tihti sellepärast, et sisu pole pealkirja vääriline ning et tegemist on lihtsalt ülepaisutatud klikimagnetiga, ei mõtle artiklit kirjutavad ettevõtjad, et midagi taolist võiks nende loo puhul juhtuda. Nende primaarne eesmärk on, et artikkel saaks laialdase tähelepanu osalisks. Ainult, et mitte negatiivses mõttes.
Loe lisaks

3 asja, mida kindlasti teada enne sisuturundusartikli avaldamist

Kas oled kunagi tundnud kurbust enda kirjutatud artiklite pärast, mis pole lugejates soovitud huvi tekitanud? (Või siis, kui oled tellinud artikli professionaalselt kirjutajalt?)

Kas lugejad usaldavad sind, ostavad sinult, kuulavad ja jälgivad sind... sel määral nagu sina seda neilt ootad? Või näed sa selles osas vaeva?

Loe lisaks

Kuidas saada üle artikli kirjutamise hirmust?

Ma kuulen tihti väikeettevõtjaid rääkimas, et nad ei oska avaldamiseks vajalikke artikleid kirjutada ja küsivad ikka minu käest, et kuidas ma seda teen. Ma arvan, et hea artikli kirjutamiseks on tarvis süsteemi. Olulistele punktidele üles ehitatud kirjatükk sisaldab sihtgruppi kõnetavat pealkirja, uurimustööd, seisukohti ja põhjendusi, fakte ning lugeja probleemile välja pakutud lahendust. Ma usun, et selleks, et head artiklit kirjutada ei pea ilmtingimata olema kirjanik. Kirjutamisoskus, nagu iga teinegi oskus, on õpitav.
Loe lisaks

Kuidas valida õiget turundusplatvormi?

Maailm on muutunud. See töö, mis vanasti oli müügimehe teha, tuleb täna turundusel ära korraldada.  Puhtalt sellepärast, et keegi meist ei taha enam müügimehega rääkida.

Me ärritume telefonikõnede peale, kus mõni järjekordne mündimüüja või ajakirja pakkuja meile tuimalt müügikõnet ette loeb. Lemmiksaate reklaamipausi ajal läheme alati võileibu tegema ja postkasti saabunud müügikuulutused kortsutame ilma pikemalt süvenemata kokku ning viskame prügikasti.  Me põgeneme reklaami eest, kuid sellest hoolimata jookseb enamus ettevõtteid, kuulutusetahvlid pea kohal, meile amokki.

Loe lisaks

Mida teha, et klient ostaks sinu, mitte konkurendi käest?

Mis sa arvad, mis on see üks ja ainuke asi, mis on vabastanud ettevõtete juhid stressist, toonud neile jõukuse ning aidanud saavutada unistusi?

Oled ehk ise üks neist õnnelikest? Või rabeled oma firma ellujäämise nimel, murdes päevast päeva pead: kas jätkata või lõpetada?

Loe lisaks